VEKA

profil veka

Triton

Triton jest systemem do produkcji drzwi, okien i witryn składającym się z profili trzykomorowych, wykonanych z aluminium wysokiej jakości. Profile trzykomorowe o głębokości zabudowy 72 mm opatentowany system izolatorów Spidertechnology® oraz liczne elementy docieplające zapewniają wysoką izolację termiczną. System ten umożliwia zastosowanie okuć z Eurorowkiem zarówno do aluminium jak i do PCV.
Jest on kompatybilny z innymi systemami (Apollo Cold, Apollo, Hercules) tzn. niektóre profile i akcesoria są wspólne dla wszystkich systemów.

Kratos

Kratos HIKratos to system fasadowy nowej generacji, który pozwala na elastyczne tworzenie imponujących, wydajnych i funkcjonalnych elewacji. Przy projektowaniu systemu technolodzy starali się pogodzić wysokie wymagania konstruktorskie stawiane współczesnym ścianom osłonowym z możliwością wykonywania ciekawych i śmiałych architektonicznie konstrukcji.

Rozwój technik fasadowych w kierunku ciekawych rozwiązań wymagał zaprojektowania dogłębnie przemyślanego trzonu systemu, który będzie charakteryzować najwyższe parametry użytkowe.

Pomimo tak wysokich wymagań wyjściowych udało się stworzyć system przyjazny producentom i montażystom ślusarki aluminiowej. Nowa fasada jest prosta w fabrykacji i montażu.

Cztery kombinacje izolacji termicznej z duża ilością klipsów ozdobnych pozwala realizować projekty o wielkiej różnorodności kształtów i funkcjonalności.

Kolos

KolosKolos to pierwszy znakomicie izolowany system do produkcji drzwi przesuwnych, wykorzystujących Spidertechnology® – technologię rozwiniętą przez Blyweert Aluminium. Ważną cechą tego systemu jest bardzo duża rozpiętość wymiarowa stosowanych konstrukcji, komfort obsługi oraz solidność. Kolos umożliwia stosowanie skrzydeł o ciężarze do 400 kg.

Mimo tego konstrukcje wykonane w tym systemie zachowują smukły i elegancki wygląd. Istnienie w wersji jedno i dwu szynowej, a także w wersji podnoszono-przesuwnej. Dla systemu Kolos standardowo przewidziane jest zastosowanie zamka pięciopunktowego.

Istnieje także możliwość montażu antywłamaniowych listew przyszybowych.

Hercules

Hercules jest to system do produkcji drzwi, okien i witryn składającym się z profili trzykomorowych, wykonanych z aluminium wysokiej jakości. Wysoka sztywność zapewnia zewnętrzna, trzecia komora, pozwalająca na montaż dodatkowego narożnika. Dzięki zastosowaniu przekładek termicznych w kształcie Ω wykonanych z poliamidu, wzmocnionego włóknem szklanym, system zapewnia znakomity poziom izolacyjności o wartości Uw=1,46 W/m2K.
Hercules umożliwia zastosowanie okuć z Eurorowkiem zarówno do aluminium jak i do PCV. Kompatybilność z innymi systemami (Apollo, Triton, Hermes) niezwykle upraszcza pracę producentów stolarki okienno-drzwiowej.

Harmonia

HarmoniaHarmonia jest systemem składano-przesuwnym (ścianka harmonijkowa), w którym elementy skrzydeł są przesuwne w lewo, prawo i na boki. Pozwala to użytkownikowi na stworzenie otwartej przestrzeni z panoramicznym widokiem na otoczenie.

Harmonia umożliwia tworzenie konstrukcji z wymiarami maksymalnymi skrzydeł H=2900 mm i B=1000 mm przy ograniczeniu wagi do 90kg na skrzydło. Istnienie możliwość zastosowania od 3 do 6 skrzydeł i więcej.
Projektanci Harmonii przywiązali dużą wagę do stworzenia profili o smukłym wyglądzie.

Zastosowanie złożonych pochwytów, których wzór został opatentowany, pozwala na proste w obsłudze składanie skrzydeł. System ma tę samą szerokość profili co system okienno-drzwiowy Triton i jest w pełni z nim kompatybilny.

Olympia

Olympia jest systemem do produkcji drzwi, okien i witryn, składającym się z profili trzykomorowych, wykonanych z wysokiej jakości aluminium, stabilnym charakteryzującym się najwyższą izolacją cieplną, przeznaczonym dla budownictwa pasywnego. Każde złożenie zespołu profili w systemie Olympia zostało starannie zaprojektowane tak, aby zapewnić konstrukcjom optymalną wodoszczelność i odporność na przepuszczanie powietrza i co się z tym wiąże dużą oszczędnością energetyczną. Poprzez właściwe zaprojektowane struktury profilu i jego wypełnień, osiągnięto optymalną szerokość profilu wynosząca 82 mm w stosunku do jego właściwości termicznych i stabilności konstrukcyjnej.

Apollo cold

Apollo cold jest systemem bez przekładek termicznych do drzwi, okien i witryn ze szkleniem stałym składającym się z profili wykonanych z aluminium wysokiej jakości. System ten oferuje bardzo ekonomiczne rozwiązanie tam, gdzie izolacja termiczna nie jest koniczna, tzn. w centrach handlowych, biurowych ściankach działowych, budynkach użyteczności publicznej, drugich drzwiach wewnętrznych, itp. System ten pozwala na zastosowanie okuć z Eurorewkiem. Oprócz standardowych zastosowań system oferuje rozwiązanie drzwi przesuwnych automatycznych i manualnych.

Visoglide

VGSystem Visoglide dedykowany jest dla drzwi przesuwnych izolowanych termicznie. Wszystkie profile tego systemu są trójkomorowe o szerokości ościeżnicy 99 mm lub 155 mm oraz o szerokości skrzydła 43 mm. Dwu- i trójtorowe szyny jezdne, po których przemieszczają się skrzydła, umożliwiają otrzymanie efektu otwartej przestrzeni.

Ponadto osadzenie wózków pod elementami ruchomymi redukuje niebezpieczeństwo obwieszania się drzwi.

System ten umożliwia zastosowanie wypełnień od 4 mm do 29 mm oraz różnorodne kombinacje dwu, trzy, cztero i sześcioelementowe na bazie ościeżnicy dwu- lub trójtorowej.

Zastosowanie

  • zabudowa tarasów,
  • werand,
  • ogrodów zimowych
  • patio

Ultraglide

UG_jpgUltraglide to system przesuwny dwutorowy o podwyższonej izolacyjności termicznej. Szerokość ościeżnicy: 64 mm, skrzydła: 100 mm.

Głębokość ościeżnicy: 153 mm, głębokość skrzydła: 67 mm. Daje on możliwość zastosowania wypełnień o grubości od 6 mm do 53 mm.

Ze względu na swoją budowę, system ten pozwala na tworzenie konstrukcji o bardzo dużych gabarytach skrzydeł jezdnych.