Bramy segmentowe garażowe
Budowa bramy segmentowej

Skrzydło bramy wykonane jest z paneli stalowych o wysokościach 500, 555 i 610 mm, których dobór zależy od wysokości bramy. Płaszcz bramy zbudowany jest z paneli o grubości 40 mm lub 60 mm w bramach Thermo 60, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Od zewnątrz panele powlekane są lakierami lub oklejane foliami PVC. Każdy panel zakończony jest okuciami z blachy ocynkowanej lakierowanej na kolor biały. W dolnym panelu zamontowana jest uszczelka przylegająca do podłoża, w górnym natomiast uszczelka montowana jest do nadproża. W miejscu styku dwóch paneli również zastosowano uszczelnienie oraz system „finger protection”, który chroni użytkownika przed przytrzaśnięciem palców. Wszystkie elementy, z których produkujemy nasze bramy są starannie wyselekcjonowane i testowane, co pozwala zagwarantować niezakłóconą pracę bramy, a zatem ochronę przed wieloma sytuacjami awaryjnymi.

1
Panele bramowe
2
Uszczelka dolna
3
Uszczelka górna
4
Prowadnice pionowe
5
Prowadnice poziome
6
Zawiasy środkowe
7
Zawiasy boczne z rolką
8
Uchwyty dolne rolki
9
Wał
10
Sprężyny skrętne
11
Bębny linowe
12
Profil spinający
13
Napęd elektryczny
14
Szyna napędu
Rodzaje prowadzeń bram z panelem o grubości 40 mm

Prowadzenie standardowe (S) – wys. nadproża min. 350 mm

Sprężyny skrętne montowane z przodu przy nadprożu, brama z pojedynczymi prowadnicami.

Prowadzenie niski przód (F) – wys. nadproża min. 200 mm

Sprężyny skrętne montowane z przodu przy nadprożu, brama z podwójnymi prowadnicami poziomymi.

Prowadzenie niski tył (R) – wys. nadproża min. 80 mm (ręczna) lub 120 mm (automatyczna)

Sprężyny skrętne montowane na końcu podwójnych prowadnic poziomych.

Prowadzenie Z – wys. nadproża min. 80 mm (ręczna) lub 120 mm (automatyczna)

Sprężyny naciągowe montowane wewnątrz zespołu prowadnic pionowych. Podwójna prowadnica pozioma.

Prowadzenie bramy z panelem o grubości 60 mm

Prowadzenie niski przód (F) – wys. nadproża min. 220 mm

Cechy wyróżniające bramy garażowe segmentowe
Termoizolacyjność
Bezpieczeństwo

Oszczędność miejsca

Design
Obsługa bramy segmentowej

Bezpieczne panele

W bramach segmentowych wprowadziliśmy szereg specjalnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z nich jest system finger protection, który występuje w miejscu łączenia paneli. Odpowiedni kształt paneli gwarantuje ochronę przed przytrzaśnięciem palców, zarówno w trakcie otwierania, jak i podczas zamykania bramy.

Rygiel ręczny

W standardowym wyposażeniu bramy segmentowej uruchamianej ręcznie znajduje się rygiel, który montowany i obsługiwany jest od strony wewnętrznej. Stosowany przede wszystkim w bramach bez zamka, skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zaryglowanej bramy.

Zamek

Zamek z klamką polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia. Automatyczne bramy segmentowe Nitus wykorzystują tego typu zamek w momencie, gdy niemożliwe jest otwarcie lub zamknięcie bramy np. przy pomocy pilota.

Zabezpieczenie przed skutkami pęknięcia sprężyn

Dla zwiększenia bezpieczeństwa codziennego użytkowania każda brama segmentowa garażowa standardowo wyposażona jest w urządzenia zabezpieczające przed skutkami pęknięcia sprężyn.

Zabezpieczenie przed zerwaniem linek

Bramy segmentowe garażowe o powierzchni większej lub równej 9 m² standardowo wyposażone są w zabezpieczenia przed skutkami zerwania linek. Bramy o powierzchni mniejszej niż 9 m² można w te zabezpieczenia wyposażyć opcjonalnie.

Drzwi serwisowe w bramie segmentowej

Brama segmentowa z drzwiami serwisowymi to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. W takiej sytuacji garaż spełnia zarówno swoją podstawową funkcję, zapewniając schronienie dla samochodu, jak i pełni rolę pomieszczenia gospodarczego czy przydomowego warsztatu. Zastosowanie drzwi serwisowych w bramie segmentowej zapewnia większy komfort i oszczędność czasu. Sprawia, że wejście do garażu przez drzwi serwisowe powoduje znacznie mniejszą utratę ilości ciepła. W naszej ofercie bramy segmentowe obsługiwane automatycznie posiadają w standardzie czujnik otwarcia drzwi serwisowych. Dzięki temu automatyczne otwieranie bramy jest możliwe wyłącznie w momencie, kiedy drzwi serwisowe pozostają zamknięte. Ciekawym urozmaiceniem dla tego typu drzwi jest możliwość zastosowania aluminiowej sekcji przeszklonej. Dla większego komfortu użytkowania, proponujemy naszym klientom drzwi serwisowe z niskim – 30 mm progiem aluminiowym.

Automatyka do bramy garażowej segmentowej

Zabezpieczenie przeciążeniowe

W momencie kiedy segmenty napotkają przeszkodę, skrzydło bramy automatycznie zatrzymuje się, po czym cofa się do góry.

System awaryjnego zasilania

W przypadku zaniku prądu dalsza praca bramy jest możliwa dzięki akumulatorowi awaryjnego zasilania, który stanowi alternatywne źródło energii.

Fotokomórki

Działanie fotokomórek polega na zatrzymaniu zamykającej się bramy i jej powrocie do pozycji otwartej, natychmiast po pojawieniu się przeszkody w świetle przejazdu.

Sterowanie

Standardem w sterowaniu bramą segmentową są piloty, które umożliwiają obsługę bramy bez konieczności opuszczania samochodu. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala ponadto na sterowanie bramą za pośrednictwem smartfona czy tabletu

Wzory przetłoczeń

Bramy segmentowe występują w kilku wzorach przetłoczeń. Oferowane warianty pozwalają podkreślić ciekawą stylistykę produktu i wpasować się gusta osób ceniących nowoczesne rozwiązania.

1. Bez przetłoczeń
2. Przetłoczenie pojedyncze
3. Przetłoczenie wąskie
4. Przetłoczenie V

Unikalną paleta wzorów i kolorów dla bram segmentowych

Kolory lakierowane

Biały RAL 9016

Brąz RAL 8014

Srebrny RAL 9006

Antracytowo-szary RAL 7016

Grafit (Wrinkle)

Antracyt

Winchester

Dąb ciemny

Złoty dąb

Orzech

Kolory oklein

Biały WAQ50-Z6

Złoty dąb UK101-Z8

Mattex Anthrazitgrau F470-6003

Aluminiu SS101-89

American Brown matt CC+F 446-6042

UWAGA: Odwzorowanie kolorów przedstawionych poniżej może różnić się od wyglądu okleiny w rzeczywistości . Aby ustalić faktyczny wygląd okleiny należy użyć wzornika próbek folii dekoracyjnych aluplast

Struktury

Struktura gładka

Struktura woodgrain

Okienka w bramie garażowej segmentowej

Okno I1

Okno I2

Okno O1

Okno P1

Okno P2

Okno P3

Okno P4

Okno W1

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Bramy segmentowe przemysłowe

Bramy garażowe rozwierne segmentowe

Porozmawiajmy o ofercie

Nasz doradca odpowie na Twoje pytania i przyjmie zamówienie.

Email

debica@kmokno.pl

Telefon

 690 997 751

Adres

ODDZIAŁ DĘBICA
ul. Rzeszowska 1
39-200 Dębica