EL1System ECONOLINE jest przeznaczony do tworzenia wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami, ze względu na brak izolacji termicznej. Dzięki swojej unikatowej szerokości 51 mm system ten umożliwia większą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. Pozwala on na zastosowanie zestawów szybowych o grubości od 3 mm do 38 mm, które są mocowane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. Econoline posiada również wariant profili drzwiowych ze specjalnym Eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych. Jego uzupełnieniem jest podsystem INNERWALL, który bardzo dobrze pasuje do zabudowy biurowej – jest to sam szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Daje on możliwość zastosowania wewnętrznych żaluzji.

Zastosowanie:

  • drzwi oraz segmenty ścian działowych przeznaczone do ogólnego stosowania w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych (w pomieszczeniach o charakterze biurowym)
  • istnieje możliwość wbudowania drzwi ECONOLINE w ściany działowe wykonane z segmentów ECONOLINE lub w inne ściany, o dowolnej konstrukcji, zgodnie z projektem technicznym obiektu
  • możliwość konstruowania drzwi przesuwnych, wahadłowych, łączenie ścian pod dowolnym kątem, oraz wzmacnianie już wykonanych a nawet zamontowanych elementów.