Visoglide

VGSystem Visoglide dedykowany jest dla drzwi przesuwnych izolowanych termicznie. Wszystkie profile tego systemu są trójkomorowe o szerokości ościeżnicy 99 mm lub 155 mm oraz o szerokości skrzydła 43 mm. Dwu- i trójtorowe szyny jezdne, po których przemieszczają się skrzydła, umożliwiają otrzymanie efektu otwartej przestrzeni.

Ponadto osadzenie wózków pod elementami ruchomymi redukuje niebezpieczeństwo obwieszania się drzwi.

System ten umożliwia zastosowanie wypełnień od 4 mm do 29 mm oraz różnorodne kombinacje dwu, trzy, cztero i sześcioelementowe na bazie ościeżnicy dwu- lub trójtorowej.

Zastosowanie

  • zabudowa tarasów,
  • werand,
  • ogrodów zimowych
  • patio

Ultraglide

UG_jpgUltraglide to system przesuwny dwutorowy o podwyższonej izolacyjności termicznej. Szerokość ościeżnicy: 64 mm, skrzydła: 100 mm.

Głębokość ościeżnicy: 153 mm, głębokość skrzydła: 67 mm. Daje on możliwość zastosowania wypełnień o grubości od 6 mm do 53 mm.

Ze względu na swoją budowę, system ten pozwala na tworzenie konstrukcji o bardzo dużych gabarytach skrzydeł jezdnych.

Superial

superial_jpgSuperial to system o podwyższonej izolacji termicznej. Trójkomorowa przekładka termiczna, komorowa uszczelka centralna oraz specjalne uszczelki szklące dają możliwość osiągnięcia współczynnika UR < 2.0 W/m2K (grupa materiałowa 1.0 wg normy DIN 4108).

System ten posiada głębokość ościeżnic okiennych i profili do zabudów stałych 75 mm oraz głębokość skrzydeł okienny 84 mm. Opiera się na akcesoriach , listwach szklących oraz okuciach z innych systemów izolacji termicznej.

Superial uzyskuje bardzo dobre właściwości akustyczne oraz daje możliwość zastosowania wypełnień o grubości od 14 mm do 61 mm .

Star

star_przezroczyste_jpgStar jest to system trzykomorowy, okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej. Posiada on przekładkę termiczne o szerokości 45 mm, która jest wykonana z innowacyjnych materiałów.

Umożliwia zastosowanie do drzwi systemowych zawiasów rolkowych o bardzo dużej nośności.

W tym systemie został zastosowany innowacyjny system odprowadzenia wody z konstrukcji (brak widocznych elementów zaślepiających otwory odwodnieniowe).

Ulotka

Imperial

IPImperial jest to system, który ma zastosowanie zarówno przy konstruowaniu drzwi zewnętrznych, okien jak również przy różnego typu witrynach. Dla poprawy wytrzymałości mechanicznej komory zewnętrznej i wewnętrznej profili zastosowana została przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm, wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego. Ponadto wyposażono ją również w żyłkę uszczelniającą Coex, która w procesie wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonale uszczelnia.

Profile drzwiowe IMPERIAL posiadają współczynnik przenikania ciepła UR=2,2÷2,3 W/m2K, co klasyfikuje je w grupie materiałowej 2.1 wg DIN 4108. Dzięki parametrom: dużej szerokości profili 65 mm (ościeżnice okienne, drzwiowe, słupki, skrzydła drzwiowe) i 74 mm (skrzydła okienne) oraz grubości ścianki 1.7÷2.0 mm, uzyskano sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła: szerokość 1300 mm – przy maksymalnej wysokości 2200 mm, szerokość 1200 mm – przy maksymalnej wysokości 2400 mm.

Atutem okien Imperial jest szeroki wybór skrzydeł odpowiednich do gabarytów okna oraz do zastosowanych okuć.

Econoline

EL1System ECONOLINE jest przeznaczony do tworzenia wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami, ze względu na brak izolacji termicznej. Dzięki swojej unikatowej szerokości 51 mm system ten umożliwia większą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. Pozwala on na zastosowanie zestawów szybowych o grubości od 3 mm do 38 mm, które są mocowane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. Econoline posiada również wariant profili drzwiowych ze specjalnym Eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych. Jego uzupełnieniem jest podsystem INNERWALL, który bardzo dobrze pasuje do zabudowy biurowej – jest to sam szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Daje on możliwość zastosowania wewnętrznych żaluzji.

Zastosowanie:

  • drzwi oraz segmenty ścian działowych przeznaczone do ogólnego stosowania w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych (w pomieszczeniach o charakterze biurowym)
  • istnieje możliwość wbudowania drzwi ECONOLINE w ściany działowe wykonane z segmentów ECONOLINE lub w inne ściany, o dowolnej konstrukcji, zgodnie z projektem technicznym obiektu
  • możliwość konstruowania drzwi przesuwnych, wahadłowych, łączenie ścian pod dowolnym kątem, oraz wzmacnianie już wykonanych a nawet zamontowanych elementów.